• 14.03.2024 11:32
            • Z osemnástich prihlásených žiakov v školskom kole geografickej olympiády do okresného kola postúpili len súťažiaci v kategórii G – žiaci piateho ročníka. V okresnom kole, ktoré sa konalo 12. 3. 2024 v KD AS pod záštitou súkromného CVČ Majáčik,  našu školu úspešne reprezentoval Maximilián Slemenský z 5.A triedy, ktorý sa stal víťazom.
              Srdečne gratulujeme!

• Turnaj mladých nádejí 2024

• 11.03.2024 20:33
            • Pre podporu extraligového florbalu v Detve dňa 7. 3. 2024 spoločne Mesto Detva, DTF Joxers a Gymnázium Detva zorganizovali "Turnaj mladých nádeji 2024" v športovej hale v Detve. Pozvané boli mládežnícke tímy z Detvy, Hriňovej a Kriváňa. Okrem samotného športového zážitku žiaci potrénovali taktiky na nadchádzajúce okresné a krajské sútaže v jednotlivých kategóriách ZŠ a SŠ.
              A my máme krásne 1. miesto
              GRATULUJEME!

• Školské kolo v prednese poézie a prózy

• 10.03.2024 20:50
            • Dňa 7. 3. sa konalo na prvom stupni školské kolo v prednese poézie a prózy na Hviezdoslavov Kubín. Zabojovalo 23 žiakov. Všetci sa veľmi svedomito a zodpovedne pripravovali na tento deň a preto bolo ťažké sa rozhodnúť. Veľmi prekvapili a prvé miesta obsadili najmladšie žiačky v tejto kategórii - druháčky. Ešte raz im gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

• Keď angličtina chutí

• 10.03.2024 13:52
            • Aj angličtina môže byť "sladká". Šiestaci si našli recept a preložili ho do angličity. Doma upiekli a do školy doniesli svoje "výtvory" . Ako vidieť, všetkým veľmi chutilo.

• MDŽ v 3. A

• 08.03.2024 21:52
            • 8. marec je tradične spojený s Medzinárodným dňom žien. Pri príležitosti tohto sviatku žiaci – chlapci z 3.A triedy rozdávali ružičky pani učiteľkám a ostatným zamestnancom školy, ktorým vďačia za starostlivosť, ochotu a pomoc.  Zároveň žiaci z 3. A triedy vyrobili i drobné darčeky pre potešenie pre svoje maminky. Všetkým ženám prajeme k MDŽ pevné zdravie, veľa lásky, spokojnosti a radosti zo života!