• Projekcia o Tanzánii

• 10.04.2024 09:25
            • Tanzánia – divoké srdce Afriky je vzdelávací program, ktorého cieľom je priblížiť žiakom atmosféru Afriky. Vzdelávací projekt SVET OKOLO NÁS opäť nesklamal. Žiaci si projekciu užili a od autorov dostali odpovede na ich zvedavé otázky (08. 04. 2024).

• Poznávací zájazd do Nemeckej spolkovej republiky

• 16.04.2024 20:15
            • V dňoch 4. 8. apríla navštívili naši žiaci spolu s pani učiteľkami nemecké mestá Drážďany, Postupim a hlavné mesto Berlín. Cieľom bolo spoznať a vidieť na vlastné oči miesta, históriu, zaujímavosti a krásy štátu, ktorého jazyk sa niektorí žiaci učia. Počas celého zájazdu nás sprevádzala skvelá pani Anna Čekanová z CK Čekan, ktorej vďačíme za úžasný výklad a bohatý program. Cesta autobusom cez Slovensko, Českú republiku až do Nemeckej spolkovej republiky nám ubiehala bez problémov a podľa plánu.
              (čítaj ďalej....)
            • Matematická olympiáda M6

• 10.04.2024 08:50
            • Matematická olympiáda kategória M6 sa uskutočnila v stredu (03. 04. 2024) v CVČ Trend. Zúčastnilo sa jej 45 žiakov zo siedmich ZŠ. Našu školu reprezentovalo sedem žiakov.

Úspešní riešitelia
              Daniela Juríková (7. B) - 4. miesto
              Lukáš Tkáč (6. B) - 2. miesto
              Zalman Lakota (6. A) - 1. miesto

GRATULUJEME!

• Tieňové divadlo

• 09.04.2024 16:28
            • V 4. A sme na hodine čítania skúšali pomocou rúk a tieňa hrať divadielko. Spočiatku to bolo pre nás náročné, no rýchlo sme prišli na princíp práce s rukami a prstami a vytvárali sme tieňové divadlo na pripravený text.

• Okresný súd Zvolen 8. r.

• 06.04.2024 20:41
            • Osobná účasť žiakov na súdnom pojednávaní je iste veľkým prínosom k rozšíreniu teoretických vedomostí žiakov, keďže súčasťou učiva občianskej náuky v 8. ročníku sú aj orgány ochrany práva - polícia, prokuratúra, advokácia, notárstvo a súdy.
              Práve preto sa 4. apríla v rámci vyučovania občianskej náuky žiaci 8. A a 8. B zúčastnili verejného súdneho pojednávania na Okresnom súde vo Zvolene.
              Pojednávalo sa vo veciach trestného práva, čo bolo pre žiakov podnetné, poučné a zároveň ich obsah pojednávania zaujal. S napätím sledovali súdny proces, vypočúvanie jednotlivých svedkov i prednesenie záverečných rečí prokurátora a obhajcu.
              Žiaci mali možnosť vidieť, ako funguje hlavné pojednávanie a akú úlohu sudca, prokurátor i advokát zohrávajú. Prepojili tak teóriu s praxou a obsah učiva občianskej náuky sa pre nich stal ľahšie pochopiteľným.