• Medzigeneračné stretnutie za účasti našich žiakov - zástupcov školského parlamentu

• 16.05.2024 20:44
            • 13.-14. 05. 2024 sa konalo v starej Detve Medzigeneračné stretnutie za účasti našich žiakov - zástupcov školského parlamentu.

Program:

• stretnutie  o 13.00 pred Pivnicou pri Studni v starej Detve
              • zoznamovacie  aktivity
              • analýza života v meste
              • kreatívne aktivity
              • súťaž v kuchárskom umení
              • grilovačka + hry
              • večerné hry                    (čítaj ďalej)
            • Geograficko-dejepisná exkurzia 6. r.

• 16.05.2024 08:58
            • Naši šiestaci sa v 14. 05. 2024 zúčastnili geograficko-dejepisnej exkurzie v Liptovskom Mikuláši. Pod vedením lektorov si prezreli expozíciu múzea prírody a jaskyniarstva, kde mali možnosť vidieť rôzne artefakty z archeologického výskumu realizovaného počas stavebných prác. Expozícia - Zem miesto pre život im približíla geo a biodiverzitu života a ich ochranu. Prehliadka začala prezentáciou ako vznikol vesmír a naša planéta. Pútavou formou navodila atmosféru vzniku Zeme, prvých atómov a zlúčenín, ktoré vo vesmíre vznikali. V ďalšej časti expozície sa oboznámili s rôznymi typmi biotopov a druhmi, čo v nich žijú. Deti mali možnosť vypočuť si zvuky, aké živočíchy vydávajú. Ponúkli im informácie o domestifikovaných druhoch, ktoré žijú v našom najbližšom okolí. V ďalšej časti expozície venovanej histórii ochrany prírody na území Slovenska sa dozvedeli aj o podstate života, ktorú chránime, o DNA, o genetickom kóde. V časti životné prostredie sa na chvíľu mohli zamyslieť nad tým, čo sa môže stať, ak nezmeníme svoj prístup k životnému prostrediu a potom sa ocitneme na spätnej ceste k vzniku života na Zemi. Potom sa presunuli do archeoparku Havránok, ktorý v období mladej doby železnej bol vybudovaný ako hradisko, ktoré slúžilo nielen ako útočisko v čase ohrozenia, ale chránilo nájdenú svätyňu kultúry, ktorá vznikla pod vplyvom prichádzajúcich Keltov na Liptov.

• Deň matiek 3. A

• 15.05.2024 19:32
            • Jeden z najkrajších dní v živote každej ženy je aj Deň matiek, kedy je ideálnou príležitosťou povedať všetkým maminkám, ako veľa pre nás znamenajú. Krásna kytica vždy prináša radosť a lásku, a preto sú kvety tou najlepšou voľbou ku Dňu matiek. A práve preto si žiaci 3. A triedy vyrobili kvietok pre  mamičky, aby sa ich maminka cítila milovaná. Veď najkrajší kvet ku Dňu matiek je práve ten, ktorý vyrobí svojej mamičke každý sám.

• Nezabudnuteľný zážitok s koníkmi 3. A

• 15.05.2024 19:14
            • Ako prekonať strach z výšky konského chrbta sa pokúsili žiaci 3. A triedy dňa 14. 05. 2024. Navštívili Masarykov dvor, v ktorom prebieha výcvik a chov koní. Okrem jazdy na koníkoch sa dozvedeli zaujímavé informácie o starostlivosti o tieto krásne zvieratá. Každý si sadol do konského sedla a prekonal svoj vlastný strach. Žiaci mali zároveň možnosť stráviť čas v krásnom areáli, s využitím všetkého, čo Masarykov dvor ponúka. Zahrať sa na detskom ihrisku, hrať rôzne športové hry, nielen jazdiť na koníkoch ale v neposlednom rade sa na chvíľu stať divákom tréningu cvičiteľa v preskoku na koni v jazdeckej hale. Pred odchodom sa osviežili zmrzlinou. Žiaci prežili nezabudnuteľný zážitok a krásne chvíle v prekrásnom prostredí.